rondo reńska wieś

Kolejny poślizg z budową ronda w Reńskiej Wsi

1063

Firmę, która miała przebudować drogę mieliśmy poznać do końca stycznia. Ale tak się nie stało.

Termin związany z końcem stycznia okazał się nierealny bo okazało się, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na uzupełnienie dokumentów przez jednego z wykonawców. Ma on uporządkować wszystko do 12 lutego.

Kilka dni później ma zostać wyłoniona zwycięska oferta.To już kolejna obsuwa związana z inwestycją. Wcześniej zapowiadano, że sprawa zostanie załatwiona do końca roku. I faktycznie 28 grudnia wyłoniono najkorzystniejszą ofertę – złożoną przez jedną z czeskich firm. Czesi wycenili inwestycję najtaniej, bo na nieco ponad 33,5 mln zł. Jednak kilka dni później przetarg został unieważniony.

Następnie ogłoszony został przetarg. Przekazanie placu budowy powinno było nastąpić w w marcu tego roku. Wtedy miały ruszyć prace. Ale na razie trzeba na to poczekać.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała czas na zrealizowanie tej inwestycji do połowy listopada 2019 roku. Wojewoda opolski już pół roku temu wydał obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Na tej podstawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem, złożyła wniosek o zwiększenie finansowania inwestycji.

Budowa ronda w Reńskiej Wsi to w praktyce najważniejsza inwestycja, ale trzeba podkreślić, że jest ona tylko częścią całego dużego zadania.

Polega ono na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku Reńska Wieś – Większyce – Poborszów, a najważniejszą inwestycją jest właśnie budowa ronda w Reńskiej Wsi.
Regularnie dochodzi tam do wypadków, a ich przyczyną jest nieuwaga kierowców.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting