Klinika Nova dba o profilaktykę chorób urologicznych naszych mieszkańców

775

Kędzierzyńska klinika po raz kolejny bierze udział w światowej akcji pod nazwą Urology Week.

To zaplanowane na tydzień przedsięwzięcie mające promować profilaktykę w zakresie urologii. Tym razem poświęcone jest problemom chorób prostaty. Klinika Nova, jeden z wiodących szpitali w regionie jest jednym z tych ośrodków, który nie tylko wyznacza trend w leczeniu schorzeń urologicznych, ale również wnosi spory wkład w rozwój tej dziedziny medycyny oraz promocji profilaktyki schorzeń urologicznych.

– 21 września w klinice przy Kłosowej zorganizowana zostanie „Biała sobota”, podczas której bezpłatnie przeprowadzane będą konsultacje i rozmaite badania urologiczne, dotyczące zarówno problemów prostaty, jak i kamicy nerkowej czy nietrzymania moczu. Urology Week to nie tylko tak zwane „białe dni”, bezpłatne badania, ale również wiele innych działań mających służyć promowaniu urologii, diagnostyki, zapobieganiu chorobom urologicznym – tłumaczy Rafał Olejnik, prezes spółki Klinika Nova. – Organizujemy również warsztaty dla urologów z całej Polski, wspólnie z firmą Olympus, który jest liderem w produkcji oraz z firmą Quanta, która wiedzie prym w produkcji laserów wysokoenergetycznych. Lekarze będą doskonalić między innymi technikę RIRS służącą leczeniu kamicy nerkowej za pomocą endoskopów giętkich i laserów wysokoenergetycznych. Tego typu warsztaty prowadzimy cyklicznie.

Klinika Nova od początku swojej działalności specjalizuje się w leczeniu kamicy nerkowej. Jej lekarze nie odstępują na krok od światowych standardów w tym zakresie, które wymuszają coraz większą efektywność i mało inwazyjne sposoby leczenia. Wspomniana metoda RIRS wypiera powoli starsze, tradycyjne, i bardziej inwazyjne sposoby leczenia kamicy nerkowej. Doktor Rafał Olejnik i zespół lekarzy urologów wykonali w klinice Nova już ponad 1,5 tysiąca tego typu zabiegów. Lekarze z kędzierzyńskiej kliniki podkreślają, że w ostatnim czasie ewoluował standard sprzętu endoskopowego, ale klinika Nova zawsze starała się nadążać za zmianami, by jak najlepiej móc służyć pacjentom.

Podobnie sprawa się ma z małoinwazyjnym leczeniem łagodnego rozrostu prostaty. W Klinice z powodzeniem stosowana jest najnowocześniejsza metoda laserowego wyłuszczenia przez cewkę prostaty metodą HoLEP – która jest jeszcze bezpieczniejsza, jednocześnie można usunąć nawet duże prostaty niemal bezkrwawo, a użycie morceleratora, powoduje, że operacja ta jest krótsza od klasycznej metody TUR-P, a pacjent wychodzi do domu jeszcze tego samego dnia.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bezpłatnymi konsultacjami do kontaktu z rejestracja Kliniki Nova celem ustalenia godziny bezpłatnej wizyty – zachęca dr Rafał Olejnik.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting