Kędzierzyńskie szkoły wprowadzą lekcje w sobotę? Kurator mówi, że to niewykluczone

1563

Opolski kurator Michał Siek mówił o takim scenariuszu na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Dziś rozpoczął się drugi tydzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli w którym udział biorą wszystkie szkoły z Kędzierzyna-Koźla oraz większość przedszkoli. W minionym tygodniu udało się przeprowadzić egzamin gimnazjalny. W poniedziałek rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów.

Udało się to w miejskich szkołach nr 1, 3, 5, 6, 9, 10, 11, 12, 15, 16 i 19 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. W poniedziałek uczniowie sprawdzali swoją wiedzę humanistyczną, a we wtorek napiszą test z nauk ścisłych.

W poniedziałek konferencję prasową zorganizował opolski kurator oświaty Michał Siek. Przyznał, że egzaminy ósmoklasistów odbywają się we wszystkich placówkach w regionie. Jednocześnie poinformował, że nie można wykluczyć, iż po zakończeniu strajku uczniowie będą musieli chodzić do szkoły także w soboty.

– Istnieje ryzyko, że w sytuacji, gdy postawa programowa nie będzie zrealizowana przez przedłużający się strajk, dyrektorzy będą musieli podjąć decyzję o odrabianiu zajęć w soboty. Będzie to niezbędne, bo przecież uczniowie nie mogą mieć dużych zaległości w materiale, które mogłyby przełożyć się na słabe wyniki egzaminów po podstawówce czy szkole średniej – mówił Michał Siek.

Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że koniec roku szkolnego 2018/2019 nie zostanie przesunięty i powinien nastąpić zgodnie z programem roku szkolnego.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting