Kędzierzyńska policja ostrzega przed kieszonkowcami

931

Są już pierwsze przypadki kradzieży podczas przedświątecznej gorączki zakupów.

Święto to czas radości dla rodzin z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i jednocześnie intensywny czas „pracy” dla złodziei. 10 grudnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia oraz samego czasu świąt.

Opolska policja dostała już pierwsze sygnały dotyczące aktywności złodziei związanej właśnie z okresem świątecznym. Dlatego funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady jakimi powinniśmy się kierować szczególnie w najbliższych dniach.

Pieniądze w torebce rozdziel i schowaj w różne miejsca. W miarę możliwości nie zabieraj na zakupy większej ilości gotówki, zbędnych kart kredytowych i dokumentów.

Torebkę zamykaj i noś z przodu. Nie odstawiaj jej płacąc w kasie, pakując zakupy lub przymierzając ubrania w sklepie. Złodziejowi wystarczy chwila nieuwagi. Nie pokazuj innym zawartości portfela płacąc za zakupy.

Nie prowokuj złodzieja strojem i biżuterią. kieszonkowcy często wcześniej obserwują swoje ofiary. Zwracają uwagę przede wszystkim na osoby dobrze ubrane i wyglądające na zamożne.

Złodzieje często sami tworzą tzw. sztuczny tłok, by ułatwić sobie kradzież. Działają najchętniej w galeriach handlowych, dworcach, targowiskach itp.

Podróżując środkami komunikacji masowej nie siadaj w pustych przedziałach. W czasie podróży staraj się nie zasypiać. Pilnuj bagażu.

Nie noś kluczy do mieszkania razem z dokumentami, w których jest podany twój adres zamieszkania. W razie ich kradzieży złodziej może też okraść twoje mieszkanie.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting