Kędzierzyńska policja apeluje do kierowców. Uważajcie na brawurowych motocyklistów!

1566

Rozpoczął się sezon motocyklowy. To najbardziej niebezpieczny okres na drogach Kędzierzyna-Koźla i okolic.

Dodatnia temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, dochodzi również do większej ilości zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują – w czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów policjanci dzielą na dwie grupy. Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to niestety zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

– Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach – informuje sierżant Dorota Bagrowska, rzecznik kędzierzyńskiej policji. – Unikajmy brawurowej jazdy i stosujmy się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

REKLAMAOne thought on “Kędzierzyńska policja apeluje do kierowców. Uważajcie na brawurowych motocyklistów!

  1. [. ; .]

    Ja mam uważać na dawców nerek HAHAHA !!!! – to oni mają uważać aby głowy nie stracili wraz z kaskiem. Co mam oczy mieć przez patałachów do okoła głowy bo on na obwodnicy musi dopier…olic . Jego w lusterku nie widać a już słychać , sekunda max 2 i już cię wyprzedził. Zero litości dla takich a później płacz i zgrzyt zębami bo taki młody – ale głupi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting