Kędzierzynianin najlepszym zawodnikiem świata w biegu przez płotki

2143

Światowa Federacja Lekkiej Atletyki przedstawiła właśnie najnowszy ranking, na czele którego znalazł się Henryk Szymura.

Na przełomie starego i nowego roku World Masters Athletics, czyli Światowa Federacja Lekkiej Atletyki Masters ogłasza listy rankingowe najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Okazało się, że najlepszym wynikiem na świecie w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii wiekowej M65 /65-69 lat/ legitymuje się kędzierzynianin Henryk Szymura.

Podczas halowych mistrzostw świata w Korei Płd. w marcu 2017r. przebiegł on ten dystans w czasie 9.61 sek. zdobywając jednocześnie tytuł mistrza świata. Drugi w rankingu WMA jest Niemiec K. Grismer a trzeci Amerykanin T. Wilson.

– Najlepsze wyniki w sezonie uzyskuje się zazwyczaj na zawodach mniejszej rangi, gdzie nie ma silnej presji na wywalczenie mistrzowskiego tytułu. Dlatego tak bardzo się cieszę z sukcesu w Korei, gdzie w jednym biegu udało mi się zdobyć tytuł mistrza świata i jednocześnie uzyskać najlepszy na świecie wynik w 2017 roku – podkreśla Szymura.

Mistrzostwa świata na hali i na otwartym stadionie odbywają się przemiennie co dwa lata, dlatego w sezonie letnim nasz zawodnik mógł rywalizować z najlepszymi na świecie tylko „korespondencyjnie”. Na klasycznym dystansie 100 metrów przez płotki podczas mistrzostw Polski w Krakowie uzyskał świetny wynik 15.96 sek. który jest nowym rekordem Polski, ale w przekroju całego roku dał mu „tylko” drugie miejsce na świecie. Wyprzedził go o 0.14 sek. Amerykanin T. Wilson, którego Szymura pokonał w Korei też o 0.14 sek.

– Tegoroczny sezon halowy tuż tuż, najpierw chcę wystartować w mistrzostwach Polski w Toruniu, a miesiąc potem, pod koniec marca wybieram się na europejski czempionat do Madrytu. Po smutnych doświadczeniach z ubiegłorocznych letnich mistrzostw Europy w Aarhus w Danii niczego już z góry nie planuję. Jechałem tam jako stuprocentowy faworyt, ale kontuzja okazała się silniejsza. Ale tak po cichu myślę – podkreśla nasz zawodnik.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting