Kędzierzyn dostanie ponad 2 mln zł z Unii na tereny zielone

621

Pieniądze zostaną przeznaczone na tzw. ochronę bioróżnorodności.

Ochrona bioróżnorodności to innymi słowy działania na rzecz poprawy jakości lokalnego środowiska, podtrzymania istnienia gatunków roślinnych i zwierzęcych, itd. Urząd Marszałkowski w Opolu przeznaczy na ten cel 16 milionów złotych.

Dziewięć podmiotów otrzyma w sumie 15 milionów 994 tysiące złotych na projekty, związane z ochroną bioróżnorodności. Przeznaczone zostaną między na edukację ekologiczną w całym regionie i tereny zielone. Pieniądze trafią m.in. do gmin Kędzierzyn-Koźle, Olesno, Nysa, Gogolin, Popielów, Lewin Brzeski i Opole. Kędzierzyn-Koźle otrzyma na ten cel 2,1 miliona złotych. Wniosek kozielskiego magistratu był jednym z najlepiej ocenionych.

– Słowo bioróżnorodność jeszcze cztery lata temu paraliżowało, a teraz widzimy, że wokół nas jest coraz więcej odnowionych parków i stawów, przejść dla zwierząt, miejsc edukacji przyrodniczej. To także nowe drzewa i rośliny oraz programy edukacyjne. To wszystko pomaga w podwyższeniu walorów przyrodniczych naszego otoczenia – mówi marszałek Andrzej Buła. – To cieszy, bo dzięki tym projektom nie tylko zmienia się przestrzeń wokół, ale żyjemy coraz bardziej świadomi znaczenia przyrody na co dzień.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting