Kamil Bortniczuk z konkretną deklaracją dla opolskich kierowców

719
Ubiegający się o reelekcję poseł zamierza zlikwidować bramki na A4. Pomysł wyborcom się bardzo podoba.
To jedna z najciekawszych i najbardziej konkretnych deklaracji, jakie padły podczas kończącej się właśnie kampanii wyborczej. Kamil Bortniczuk (lista PiS, pozycja nr 4.) domaga się likwidacji bramek na A4. Chodzi o przejazdy na odcinku od Wrocławia do Gliwic, którego lwia część przebiega przez województwo opolskie.
– Bramki na opolskim odcinku autostrady trzeba zlikwidować. Są one niepraktyczne, nieefektywne, generują korki, są nieekologiczne i przede wszystkim niesprawiedliwe – mówi Kamil Bortniczuk. – Nie zgadzam się na to, aby mieszkańcy Opolszczyzny musieli korzystać z państwowej płatnej autostrady bez względu na to, czy chcą się wybrać do Wrocławia, czy na Śląsk. Nasza autostrada nie ma wystarczającej przepustowości a bramki powodują powstawanie „wąskich gardeł”, wypadki stłuczki i niepotrzebne korki.
Kamil Bortniczuk podkreśla, że w większości krajów w Europie obowiązuje system winiet, który się doskonale sprawdza.
Na opolskim odcinku A4 kierowcy samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony mają teoretycznie możliwość wyboru sposobu wniesienia zapłaty za przejazd. Jeśli posiadają urządzenie ViaAuto, mogą przejeżdżać przez bramki przeznaczone dla systemu elektronicznego, teoretycznie bez kolejek, a opłaty będą pobrane z opłaconego wcześniej urządzenia. Brak urządzenia to konieczność wniesienia opłaty w sposób tradycyjny – gotówką lub kartą na podstawie pobranego wcześniej na bramce biletu.
Większość kierowców takiego urządzenia jednak nie ma.
REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting