Kamil Bortniczuk wiceministrem w nowym resorcie

Były członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. a dziś poseł Porozumienia został sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszu i Polityki Regionalnej.

Kamil Borniczuk rodzinnie związany jest z Głuchołazami, ale nie ukrywa, że sporo łączy go również z Kędzierzynem-Koźlem. Był członkiem zarządu Grupy Azoty ZAK S.A., a w czasie ostatniej kampanii wyborczej do parlamentu mocno angażował się w pozyskiwanie wyborców w naszym mieście. To też jeden z najbardziej rozpoznawalnych medialnie polityków młodego pokolenia.

Jego kariera nabiera szybkiego tempa. W piątek premier Mateusz Morawiecki podpisał nominację Bortniczuka na sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszu i Polityki Regionalnej.

– Oficjalnie wręczenie nominacji na wiceministra odebrałem z rąk szefowej tego resortu – minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak – wyjaśnił Kamil Bortniczuk. – To wyjątkowy zaszczyt i zarazem ogromne zobowiązanie. Obiecuję każdego dnia sumiennie pracować dla dobra Rzeczypospolitej – dodał.

Bortniczuk jest absolwentem studiów międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim i prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu funduszy europejskich.

To kolejny opolski polityk obozu zjednoczonej prawicy, który objął stanowisko wiceministra. Wcześniej Janusz Kowalski został wiceministrem w resorcie aktywów państwowych. Pod nadzorem Ministerstwa Aktywów Państwowych są kluczowe spółki Skarbu Państwa – m.in banki, spółki energetyczne, kolejowe. Chodzi m.in. o największe spółki energetyczne – PGE, Enea, Energa i Tauron oraz paliwowe – PKN Orlen, Grupa Lotos oraz Lotos Petrobaltic. MAP będzie również nadzorować PGNiG.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting