Kamil Bortniczuk silny w powiecie nyskim, ale walczy o poparcie w całym województwie

702

Poseł Porozumienia zakończył kampanię wyborczą. Zachęca do udziału w niedzielnych wyborach.

Kamil Bortniczuk parlamentarzystą jest zaledwie od roku. Od tego czasu mocno pracował w Sejmie, a w ostatnich kilku tygodniach przeprowadził wyjątkowo intensywną kampanię wyborczą, która właśnie się zakończyła.

Na koniec kandydat z 4. miejsca opolskiej listy PiS do Sejmu zaprezentował tak zwany „czteropak” dla Nysy. To modernizacja Jeziora Nyskiego, zastrzyk dla nyskiej PWSZ, wsparcie dla sportu oraz inwestycje w sołectwa i zwiększenie ich roli.

Nic dziwnego, że na końcu kampanii pojawił się właśnie w Nysie i okolicach. To w tym powiecie Bortniczuk jest wyjątkowo silny i ma tam bardzo duże poparcie. Ale poseł walczy o nie w całym regionie. Temu ma służyć m.in. deklaracja zniesienia bramek na autostradzie A4.

Chodzi o przejazdy na odcinku od Wrocławia do Gliwic, którego lwia część przebiega przez województwo opolskie.

– Bramki na opolskim odcinku autostrady trzeba zlikwidować. Są one niepraktyczne, nieefektywne, generują korki, są nieekologiczne i przede wszystkim niesprawiedliwe – mówi Kamil Bortniczuk. – Nie zgadzam się na to, aby mieszkańcy Opolszczyzny musieli korzystać z państwowej płatnej autostrady bez względu na to, czy chcą się wybrać do Wrocławia, czy na Śląsk. Nasza autostrada nie ma wystarczającej przepustowości a bramki powodują powstawanie „wąskich gardeł”, wypadki stłuczki i niepotrzebne korki.

Poseł Zjednoczonej Prawicy lobbuje o środki dla Prudnika w Ministerstwie Sportu. Wcześniej, dzięki jego staraniom, udało się wyremontować stadion w Głuchołazach. Teraz zamierza również wesprzeć stadion w Prudniku. Ponadto deklaruje zaangażowanie w rozwój sportu na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting