Już za tydzień Kozielska Scena Debiutów

598

15 listopada w DK „Koźle” rozpocznie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Potrwa trzy dni.

– Zapraszamy na koncerty konkursowe w dniu 16.11 o godz. 12.30 i 18.00 – informuje Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Festiwal „Kozielska Scena Debiutów” ma na celu popularyzację twórczości polskich artystów, kompozytorów oraz autorów tekstów. Trwa trzy dni. Rozpocznie się próbami w towarzystwie orkiestry festiwalowej. Wykonawcy, a będzie ich 25 w dwóch kategoriach wiekowych wyłonieni zostali przez radę artystyczną festiwalu na podstawie nadesłanych nagrań video.

Drugiego dnia odbędą się przesłuchania konkursowe, natomiast trzeciego – koncert galowy oraz koncert zaproszonej gwiazdy.

Tegoroczną gwiazdą festiwalu a zarazem jurorem będzie Beata Przybytek z zespołem Walk Away. Przybytek współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. W latach 2009-2010 brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce – „Śpiewając Jazz” u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego.Koncertuje zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wystąpiła na wielu festiwalach, m.in.. Jazz Jamboree.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting