Już niedługo lekarze z Kędzierzyna-Koźla będą wystawiać tylko elektroniczne zwolnienia

699

ZUS chce przeszkolić medyków z naszego powiatu przed nadchodzącymi zmianami.

Obecnie tylko 3 procent zwolnień lekarskich wystawianych jest w formie elektronicznej. Tymczasem już za pół roku lekarze uprawnieni do wystawiania zwolnień lekarskich, będą musieli je wystawiać wyłącznie w ten sposób. ZUS chce pomóc lekarzom z 40 placówek medycznych z Kędzierzyna-Koźla i proponuje umowę oraz darmowe szkolenia.

– Jednostka, która podpisze z nami taką umowę partnerską może liczyć, że wszystkim chętnym założymy profil na Platformie Usług Elektronicznych i pokażemy lekarzom jak sprawnie wystawić elektroniczne zwolnienie. Chcemy pokazać jakie konkretne korzyści wynikają z elektronicznego wystawiania zaświadczeń lekarskich – tłumaczy Radosław Siczewski z opolskiego oddziału ZUS.

Wdrożenie nowego sposobu wystawiania zaświadczeń lekarskich przesunięto o pół roku, bo pierwotnie miał funkcjonować już od 1 stycznia. Od dwóch lat lekarze mogą to robić dwutorowo, czyli tradycyjnie i elektronicznie. Jednak już za kilka miesięcy jedną dopuszczalną prawnie formą będzie ta druga opcja. W ostatnim kwartale minionego roku do placówek ZUS w regionie ponad 154 tys. zwolnień lekarskich, z czego niespełna 4373 wystawionych było elektronicznie – czyli tylko 3 proc.

– Zachęcamy kierujących placówkami medycznymi na terenie Kędzierzyna-Koźla i powiatu, by poważnie przemyśleli naszą propozycję w sprawie wdrożenia tej nowej formuły. Oferujemy nie tylko broszury i ulotki dostępne w naszych obiektach, ale też ekspertów, którzy na miejscu, w przychodni, zakładzie czy ośrodku przeszkolą zainteresowanych lekarzy i członków personelu – zapewnia Antoni Malaka, dyrektor opolskiego ZUS.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting