REKLAMA

Już 8 czerwca Dni Chemików 2019. Grupa Azoty zaprasza na wielką imprezę

805

Na scenie wystąpi m.in. zespół Myslovitz, będą też popularni polscy skoczkowie narciarscy i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Grupa Azoty ZAK SA to wyjątkowo ceniony w Kędzierzynie-Koźlu pracodawca, dla którego ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale również załoga. To właśnie dla niej co roku organizowane są Dni Chemika. Tegoroczna edycja odbędzie się 8 czerwca przy Hali Azoty. O godzinie 10 wystartują uczestnicy siódmej edycji Biegu Azotowego, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 kilometrów. Poprowadzi ona wokół osiedla i szkoły. Udział w zawodach weźmie prawdopodobnie kilkaset osób.

W samej Hali Azoty od rana odbywać się będą również zawody siatkarskie. Udział w nich wezmą drużyny złożone z pracowników różnych wydziałów ZAK.

Sam piknik rozpocznie się punktualnie w południe. Gośćmi imprezy będą znani i niezykle lubiani polscy skoczkowie narciarscy: Piotr Żyła i Stefan Hula. Szczególnie ten pierwszy cieszy się wśród kibiców niezwykłą popularnością ze względu na specyficzne poczucie humoru.

O 13.30 ruszy program dla dzieci. Poprowadzi go finalistka programu “Mam talent” Emilka Nowak. Jednocześnie będzie można skorzystać z warsztatów ekologicznych i chemicznych, będą również konkursy, strefa dla dzieci i miniprzedszkole. Z kolei dla dorosłych przygotowane zostaną konkursy sceniczne, gotowanie na wielkiej patelni, teatr ognia i catering piknikowy.

O 17.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwsze na scenie zaprezentuje się Sonbird. To polska grupa muzyczna pochodząca z Żywca, tworząca muzykę w stylu indie rock. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła kontrakt wart 40 tys. złotych, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyt.

Po nich publiczności zaprezentuje się piosenkarka o pseudonimie Jula. Popularność przyniosły jej przeboje „Za każdym razem” i „Nie zatrzymasz mnie”. Na deser, czyli o godzinie 20.30 wystąpi Myslovitz. To polski zespół rockowy, założony w 1992 roku w Mysłowicach przez Artura Rojka. Myslovitz kultywuje tradycję amerykańskich wykonawców rockowych lat 70. XX wieku, którzy nadawali zespołom nazwy swoich miast rodzinnych,

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting