Jest wniosek do ministra o przywrócenie szpitala powiatowego

Z pismem do Łukasza Szumowskiego zwróciła się starosta Małgorzata Tudaj.

Minęły ponad dwa miesiące od przekształcenia szpitala profilowego przy ulicy Roosevelta na szpital jednoimienny zakaźny. Brak tego pierwszego coraz bardziej doskwiera mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu starosta Małgorzata Tudaj zwróciła się w minionym tygodniu do ministra zdrowia o jak najszybsze przywrócenie szpitala powiatowego w Koźlu w swoje poprzednie struktury.

– Przekształcenie szpitala przyczyniło się do znacznego ograniczenia dostępu do opieki specjalistycznej i laboratoryjnej, ale również do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca oraz diagnostyki obrazowej, świadczonej przez Helimed – czytamy w piśmie do ministra Łukasza Szumowskiego.

Starostwo ma mocne argumenty na obronę tezy, że szpitala zakaźny nie jest tu już tak bardzo potrzebny jak jeszcze dwa czy miesiąc temu. Największa liczba pacjentów, jacy w jednym momencie przebywali w lecznicy to 100.

Biorąc pod uwagę dane statystyczne, od początku epidemii liczba zajętych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 oscylowała na poziomie 40 procent dla dorosłych i 20 procent dla dzieci, średnia wynosiła 28 procent w przypadku dorosłych i 4 procent w przypadku dzieci.

– Zapewnienie dostępności do hospitalizacji dla chorych z podejrzeniem zakażenia wiąże się z zaangażowaniem całego personelu medycznego, czyli 66 lekarzy oraz 200 pielęgniarek i 10 ratowników medycznych – napisała starosta powiatu.

fot. Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting