Jest szansa, że szpital powiatowy wróci już w czerwcu

Informacje takie przekazał senator KO Beniamin Godyla. Powołał się na rozmowę z wysokim przedstawicielem ministerstwa zdrowia.

Pierwsze informacje o zamykaniu szpitali jednoimiennych pojawiły się już w poniedziałek. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał na konferencji prasowej, że od 1 czerwca powoli przekształcane będą one w szpitale wielooddziałowe.

We wtorek ważną informację w tej sprawie przekazał senator Koalicji Obywatelskiej Beniamin Godyla. Powołał się na rozmowę z Waldemarem Kraską, sekretarzem stanu i przewodniczącym Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Ministerstwie Zdrowia.

– W rozmowie telefonicznej, którą odbyłem dzisiaj rano otrzymałem informację, że szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest brany pod uwagę jako ten, który miałby przestać pełnić funkcję jednoimiennej zakaźnej placówki. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wstępnie mówi się o dacie 1.06.2020 r., kiedy to ministerstwo ma przedstawić plan przywracania części szpitali do normalnego funkcjonowania – poinformował Beniamin Godyla.

Dodał, że ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w kopalniach, przekształcanie szpitali w województwie śląskim może się opóźnić, co w dużym stopniu zwiększa szanse Kędzierzyna-Koźla na przywrócenie szpitala mieszkańcom.

Dyrektor SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle poinformował niedawno, że przywrócenie szpitala powiatowego od momentu podjęcia decyzji, to trzy do czterech dni.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting