Jest ostateczny wyrok dla nauczycielki oskarżonej o morderstwo

627

Magdalena N.-K. z Kędzierzyna-Koźla została skazana na 15 lat więzienia. Prokuratura chciała surowszej kary, a obrońca oskarżonej łagodniejszej.

Sprawę rozpoznał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Utrzymał on właśnie wyrok pierwszej instancji. Ten stał się prawomocny. Wskutek niego Magdalena N.-K. spędzi w więzieni 15 lat. Prokuratura chciała surowszej kary, a obrońca oskarżonej łagodniejszej. W apelacji sędzia tłumaczył jednak, że poprzednie orzeczenie Sądu Okręgowego w Opolu było adekwatne do popełnionego czynu, a proces sądowy przebiegał prawidłowo.

45-letnia Magdalena N.-K. od lipca zeszłego roku przebywa w areszcie. Wedle poczynionych ustaleń przez prokuraturę kobieta zadając kilkadziesiąt ciosów nożem w okolice brzucha, klatki piersiowej, szyi i głowy spowodowała śmierć swojego znajomego. Do przestępstwa doszło w jednym z mieszkań przy ul. Wieniawskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej kobieta niemal od razu przyznała się do zabójstwa i złożyła wyjaśnienia. Okoliczności ujawnione w relacji podejrzanej były poddawane weryfikacji w toku dalszego postępowania.

Magdalena N.-K. pracowała w szkole, ale miała problem z alkoholem. Adama O. poznała w trakcie terapii. Mężczyzna miał się nad nią znęcać. Kobieta miała nie wytrzymać i w końcu zasztyletowała go. Przekonuje jednak, że nie pamięta szczegółów zdarzenia.

– Każdego dnia zastanawiam się, jak doszło do tej tragedii – mówiła. – Kochałam tego człowieka. Zrobiłabym dla niego wszystko, choć przez ostatnie miesiące on bił mnie i poniżał.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting