Jest nowy komendant Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu

1697

Został nim Aleksy Ptaszyński, opolski policjant. Wygrał on rywalizację z sześciorgiem kontrkandydatów.

Wakat na stanowisku komendanta SM w Kędzierzynie-Koźlu trwał od grudnia. Stało się tak po rezygnacji ze służby Grzegorza Grzesika, oficjalnie z powodów zdrowotnych. Do konkursu na stanowisko stanęło w sumie siedem osób.

Komisja konkursowa zdecydowała, że na czele Straży Miejskiej umiejscowionej w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle stanie Aleksy Ptaszyński, 33-letni opolanin, od dziewięciu lat pracujący w Policji, od 2013 r. pełniący funkcję dzielnicowego.

– Z uwagi na posiadane umiejętności komunikacyjne i znajomość języków obcych był delegowany do wykonywania prac w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez Komendę Główną Policji. – poinformował Jarosław Jurkowski, rzecznik prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Ptaszyński jest magistrem politologii o specjalności samorządowo-ustrojowej, którą ukończył na Uniwersytecie Opolskim. Aktualnie na tej samej uczelni kończy studia prawnicze, przystępując do obrony pracy magisterskiej na tym kierunku.

Aleksy Ptaszyński zostanie zatrudniony po wyrażeniu formalnej opinii przez komendanta wojewódzkiego policji – urząd miasta już o nią wystąpił.

fot. Opolska Policja

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting