Jest nowa szefowa PiS na Opolszczyźnie

977

Pełnomocnikiem rządzącej partii w naszym regionie została Violetta Porowska. Pod uwagę brany był również senator z Kędzierzyna-Koźla Grzegorz Peczkis.

Przez ostatnią kadencję szefem Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie była posłanka Katarzyna Czochara. W piątek sensacyjną informację o zmianach na tym stanowisku podała Nowa Trybuna Opolska. Według jej informacji Czocharę w najbliższych dniach miała zastąpić Violetta Porowska, które piastuje stanowisko wicewojewody opolskiego.

W poniedziałek po południu informację potwierdziło Radio Opole. Informację taką przekazał na portalu Facebook także związany z prawicą burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. Porowska została pełnomocnikiem PiS na Opolszczyźnie i będzie tym samym szefowała strukturom tej partii w regionie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wśród kandydatów byli również Grzegorz Peczkis, senator z Kędzierzyna-Koźla.

Karierę polityczną zaczynała blisko 20 lat temu. W 2000 r. została pełnomocnikiem wojewody opolskiego ds. integracji europejskiej, problemów społecznych i równouprawnienia. Na stanowisku przetrwała kilka zmian wojewodów do nadejścia rządów PO.

Działała początkowo w Unii Wolności, od 2002 jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006–2014 zasiadała w opolskiej Radzie Miasta. W I kadencji była przewodniczącą Komisji Społecznej i Zdrowia, a w drugiej –wiceprzewodniczącą Rady Miasta Opola. W 2014 wybrana do Sejmiku Województwa Opolskiego. Jest członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczyła klubom radnych tej partii w Sejmiku Województwa Opolskiego i Radzie Miasta Opola. 11 stycznia 2016 powołana na stanowisko wicewojewody opolskiego. W wyborach samorządowych w 2010 i 2018 roku była kandydatką PiS na prezydenta Opola.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting