Jechali ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

476

Policja zatrzymała kolejnych piratów drogowych na terenie naszego powiatu. Stracili prawa jazdy, zapłacą też najwyższe mandaty.

Podczas minionego weekendu policjanci z kędzierzyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Jednym z nich był 32-letni kierowca osobowego Volkswagena , który w Ortowicach na obszarze zabudowanym jechał 103 km/h. Podobny wynik na liczniku miał 25-latek, również mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Mężczyzna swoim Bmw pędził 105 km/h przez miejscowość Pawłowiczki.

Kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

– Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące – przypomina sierżant Dorota Bagrowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. – Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting