Jarosław Makowski odchodzi z Muzeum Ziemi Kozielskiej

764

Placówką pokieruje tymczasowo Izabela Migocz. Ogłoszono już kolejny konkurs.

Makowski otrzymał stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej na początku roku, zastąpił Bolesława Bezega. Był to wyjątkowy czas dla placówki, bowiem przygotowywana była stała ekspozycja, która ostatecznie otwarta została we wrześniu. Teraz Jarosław Makowski poinformował, że odchodzi z pracy.

„Muzea trwają, dyrektorzy się zmieniają. Teraz przyszedł czas, w moim przypadku, by podjąć nowe wyzwania” – poinformował na swoim profilu facebookowym. Dodał, że to on poprosił Prezydent Miasta Kędzierzyn Koźle o rozwiązanie umowy o pracę i odwołanie z funkcji dyrektora.

„Tak oto zaczynam nowy etap w swoim życiu zawodowym. Dociekliwych uprzedzam, że nie będzie to zadanie związane z pracą w instytucjach państwowych i miejskich – żadne wodociągi, śląskie panteony czy urzędy miejskie. Oficjalnie zmiana dokona się 1 listopada.” – napisał.

Muzeum tymczasowo pokieruje Izabela Migocz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ogłoszony został też konkurs na nowego dyrektora placówki.

Muzeum Ziemi Kozielskiej znajduje się w zabytkowym kompleksie zamkowym, który w części został wyremontowany. Przywrócono w nim historyczny wygląd zabytkowych piwnic skrzydła południowego. Bardzo ciekawie zagospodarowano również dziedziniec. Nie zabrakło tarasu na części górnej, gdzie będą odbywać się wystawy plenerowe i koncerty. Muzeum Ziemi Kozielskiej, to głównie eksponaty związane z historią miasta. Ciekawostką jest przygotowanie części wystaw w posadzce piwnicy. Zwiedzający mają możliwość podziwiania zabytków chodząc po szybie, która ciągnie w ceglanej piwnicznej podłodze.

fot. facebook.com/MakowskiJaro

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting