Janusz Dyjak wraca do Kędzierzyna-Koźla

559

W piątek w Galerii Sztuk Wszelakich odbędzie się wernisaż wystawy Janusza Dyjaka – artysty malarza, członka Klubów Plastyków Nieprofesjonalnych. Początek o godzinie 18.00.

Kim jest Janusz Dyjak? Trzy lata temu, Janusz dał się poznać społeczności Kędzierzyna piękną wystawą – głównie o marynistycznej tematyce.Zaintrygował i zaskoczył nas dojrzałością prezentowanych obrazów. Wyszedł z cienia…dołączył do grupy plastyków nieprofesjonalnych działających w MOK i sekcji malarskiej „Alla Prima”. Uczestniczył już w czterech wystawach zbiorowych i dwóch indywidualnych.

Jego przygoda z malarstwem sięga dzieciństwa. Szkicował, malował i utrwalał wszystko, co zobaczył. Tworzenie było dla niego stanem ducha, powinnością mającą usprawiedliwić wybór, imperatywem pozostawienia śladu fascynacji malarstwem. Początkowo dla dzieci, później dla własnej przyjemności. Doskonalił warsztat podglądając i kopiując mistrzów.Zgłębiał tajniki warsztatu korzystając z poradników i programów TV o sztuce malowania.

Źródłem inspiracji było malarstwo niderlandzkie a ostatnio pejzażysta Bob Ross. Malowanie wzbogaca jego emeryckie życie. Dodaje barwy, satysfakcji i radości z tworzenia i zatrzymania w kadrze otaczającego świata.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting