Jakie inwestycje planuje miasto w najbliższych miesiącach

872

Wśród nich jest między innymi przebudowa remizy OSP oraz kilku ulic.

Gmina Kędzierzyn-Koźle nie zwalnia tempa jeśli chodzi o inwestycje. Trwa budowa hospicjum oraz kompleksu basenowego w Azotach. Sprawdziliśmy listę aktualnych przetargów by dowiedzieć się, co miasto planuje na kolejne miesiące.

Jedną z ważniejszych inwestycji będzie przebudowa i rozbudowa remizy OSP w Miejscu Kłodnickim. Jednostka ta działa bardzo prężnie, a sama remiza to najważniejszy obiekt na osiedlu. Mieszkańcy o jej przebudowę upominali się przez wiele lat. Wcześniej przebudowano siedziby OSP w Sławięcicach oraz w Kłodnicy.

Kolejnym zadaniem na które ogłoszono przetarg, jest budowa oświetlenia ul. Marii na os. Cisowa w ramach zadania pn. „Uzupełnienie oświetlenia ulicznego na obszarze Gminy”. Nowe latarnie przede wszystkim będą dużo tańsze ze względu na zastąpienie starych lamp ledowymi.

Ponadto miasto planuje przebudowę ulic: Zielonej i Filtrowej. Niedawno miasto ogłosiło również przetarg na dokumentację budowy łącznika do planowanej północnej obwodnicy miasta. To będzie najdroższe zadanie ostatnich lat. Szacuje się, że łącznik będzie kosztował co najmniej 50 milionów złotych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting