Izabela Migocz z „Wiosny” na „trójkę” opolskiej listy Platformy

774

Dyrektorka biblioteki ma szansę na objęcie mandatu posła.

Zarząd krajowy Platformy zatwierdził we wtorek liderów list Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W woj. opolskim na pierwszym miejscu ma być Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. To dość medialny polityk, który nie powinien mieć żadnego problemu ze zdobyciem mandatu. Trzecie miejsce przypadło Izabeli Migocz, dyrektorce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu kandydowała do Parlamentu Europejskiego z czwartego miejsca na opolsko-dolnośląskiej liście Wiosny Roberta Biedronia. Nie zrobiła zbyt dobrego wyniku, podobnie zresztą jak w wyborach samorządowych w 2018 roku,.

Według naszych informacji władze PO w Kędzierzynie-Koźlu nie są zadowolone z takiego obrotu sprawy, ponieważ oczekiwały, że wysokie miejsce dostanie któryś z doświadczonych i zasłużonych działaczy.

Nieoficjalnie na 2. miejscu opolskiej listy znalazł się Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej, 4. byłemu wojewodzie opolskiemu Ryszardowi Wilczyńskiemu, obecnie posłowi PO. Według wstępnych ustaleń z „piątki” wystartuje Leonarda Płoszaj, a 6. Rajmund Miller.
Koalicja Obywatelska nieoficjalnie liczy na zdobycie pięciu mandatów.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting