Intermarche zamknięty. Potwierdziły się ustalenia Tygodnika 7 Dni

Jeden z pierwszych marketów w mieście nie wytrzymał konkurencji innych dyskontów.

Po raz ostatni klienci mogli zrobić zakupy w sklepie na osiedlu Zachód w sobotę 8 lutego. Chociaż słowo „zakupy” należy tu wziąć w duży cudzysłów, bo asortyment w tym sklepie od wielu miesięcy pozostawiał sporo do życzenia. W ostatnich dniach półki dosłownie świeciły pustkami. Sklep prowadzony był w ramach umowy franczyzowej. Na razie nie wiadomo, czy w jego miejsce powstanie jakiś inny market.

O tym, że w lutym Intermarche ma zostać zamknięty Tygodnik 7 Dni pisał już w grudniu. O fatalnej sytuacji mówili nam pracownicy sklepu.

Market Intermarche w Koźlu powstał kilkanaście lat temu, był jedną z sześciu placówek handlowych tej sieci na Opolszczyźnie. Przez lata cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla Zachód. Z czasem urosła mu jednak poważna konkurencja w postaci Lidla i Biedronki, a także Aldi. Od pewnego czasu pojawiało się tam coraz mniej klientów. Niedawno jednak zauważono braki w dostawach towaru. Przez ostatnie miesiące światło w sklepie było przygaszone, a asortyment mocno ograniczony.

Zamknięcie grozi także sklepowi sieci Tesco, który również znajduje się w Koźlu. Polski oddział Tesco zakończył rok finansowy 2018/2019 ze stratą ok. 55 mln zł. W Polsce zamknięto już kilkadziesiąt z ponad 300 sklepów tej sieci działających w naszym kraju. Związkowcy w tamtejszej Solidarności dowiedzieli się, że pracę stracić ma kolejne 1500 osób, a zamkniętych może być nawet kilkadziesiąt punktów handlowych. Niedawno sieć poinformowała, że chce sprzedać wszystkie swoje polskie sklepy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting