Grypa w Kędzierzynie-Koźlu. Raport 7DNI

1731

Jak co roku u schyłku zimy atakuje wirus grypy. Jeśli „łamie nas w kościach”, mamy wysoką gorączkę, uczucie rozbicia i zmęczenia może to być grypa.

Jest ona często mylona z mniej groźnym przeziębieniem, jednak musimy zachować ostrożność, bo „prawdziwa grypa” może przynieść groźne powikłania. W styczniu nas oszczędziła – w całym powiecie kędzierzyńsko – kozielskim zachorowało tylko 229 osób. W analogicznym okresie roku ubiegłego w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odnotowano 1445 zachorowań na grypę i choroby grypopodobne.
– W lutym ubiegłego roku zgłoszono 897 zachorowań – informuje Małgorzata Kopczyńska Powiatowy Inspektor ds. Sanitarno-Epidemiologicznych w Kędzierzynie-Koźlu – Do dnia dzisiejszego (26 lutego) zgłoszonych zostało 816 zachorowań. Sytuacja jeszcze nie jest groźna, nie zamknięto żadnej placówki przedszkolnej czy szkolnej jak miało to miejsce w innych województwach.

Każda rodzina ma swoje własne sposoby na uniknięcie grypy i radzenie sobie w przypadku zachorowania. Pijemy sok z czarnego bzu, herbatę z lipy, stawiamy bańki i łykamy witaminę C. Najważniejsze jest jednak ograniczenie naszej aktywności i odpoczynek w łóżku.
– Grypa przenosi się drogą kropelkową. Dbajmy o to, aby jej nie rozprzestrzeniać używając chusteczek higienicznych i przestrzegając higieny rąk. Po kilku dniach, przy właściwym postępowaniu, zachorowanie powinno samoistnie ustąpić – mówi Jolanta Rozmiarek, pielęgniarka epidemiologiczna kozielskiego szpitala.

W kozielskim szpitalu w ramach profilaktyki ograniczono odwiedziny, co w takich sytuacjach jest standardową procedurą i chroni hospitalizowane tam osoby przed zarażeniem i groźnymi powikłaniami.
One thought on “Grypa w Kędzierzynie-Koźlu. Raport 7DNI

  1. Gosia

    Od kiedy jem miód wielokwiatowy z CBD + CBDA i pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie – kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Przyznaję, że konopi nie jem codziennie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam 🙂 konopiafarmacja pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting