Funkcjonariusze znów zabierają dowody trucicielom środowiska

1052

Mundurowi badają wydechy i stan techniczny aut. Akcja będzie kontynuowana.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kędzierzyńskiej komendy, po raz kolejny prowadzili działania „Smog”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu pojazdów naruszających wymagania ochrony środowiska. Mundurowi skontrolowali ponad 100 pojazdów zwracając szczególną uwagę na ich stan techniczny – w tym prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego.

– Szóstego marca policjanci kędzierzyńskiej drogówki kontrolowali stan techniczny pojazdów z uwzględnieniem niesprawności układu wydechowego oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. – poinformowała sierżant Dorota Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. – Działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Spośród 120 skontrolowanych pojazdów policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny

Prowadzone działania miały także charakter edukacyjny. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, wytwarzany jest nie tylko przez fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale również przez niesprawne technicznie pojazdy i złej jakości ich spalin.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting