Festiwal Zdrowia w Zakrzowie z dużą frekwencją

805

Dwudniowa impreza zgromadziła kilkudziesięciu specjalistów i tysiące potencjalnych pacjentów.

Festiwal Zdrowia zorganizował Ludowy Klub Jeździecki Lewada z Zakrzowie.W sobotę 1 czerwca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się cykl wykładów dla mieszkańców dotyczących zdrowia, a drugiego dnia wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z szeregu badań, konsultacji lekarskich oraz stoisk wystawców oferujących zdrową żywność oraz sprzęt medyczny.

Prowadzone były badania w kierunku osteoporozy. Zaplanowano także dzień otwarty w Pensjonacie Seniora, gdzie odbyły się między innymi warsztaty terapii zajęciowej. Wśród prelegentów był między innymi Janusz Prokopczuk, znany w regionie kardiolog.

W niedzielę od 11:00 do 16:00 odbyły się konsultacje i porady ze specjalistami wielu dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, fizjoterapii, urologii, laryngologii i wielu innych. Była też możliwość badania USG, poziomu cukru, składu masy ciała i wielu innych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania w kierunku osteoporozy, badania słuchu, wzroku, cukru we krwi oraz spirometria. Rodziców ucieszyła możliwość zbadania wad postawy u swoich dzieci przez specjalistów z Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, a seniorów konsultacje geriatry.

Wstęp na Festiwal Zdrowia był darmowy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting