Egzaminy gimnazjalne w Kędzierzynie-Koźlu odbędą się

931

Na razie problemy ze skompletowaniem nauczycieli ma tylko jedna szkoła, ale uczniowie zobowiązani są do stawienia się na egzamin.

Strajk nauczycieli to spora nerwówka przede wszystkim dla gimnazjalistów, którzy mają przystąpić w środę do egzaminu. Urząd miasta zapewnia, że te się odbędą.

Dyrektorzy miejskich szkół nr 3, 6, 10, 12, 15, 16 i 19 oraz w Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 informują, że tegoroczne egzaminy gimnazjalne odbędą się od 10 do 12 kwietnia. Dyrekcja PSP nr 11 przekazuje, że testy zostaną przeprowadzone, jeśli składy komisji uzupełnią nauczyciele spoza placówki. Jednocześnie apeluje, aby dzieci w każdym przypadku stawiły się na egzamin.

Test gimnazjalny składa się z trzech części. W środę 10 kwietnia odbędzie się egzamin z wiedzy humanistycznej, w czwartek 11 kwietnia z matematyczno-przyrodniczej, a w piątek 12 kwietnia z języka obcego nowożytnego. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wysokich wyników!

O organizacji egzaminów ośmioklasistów będziemy informować na bieżąco.

W wielu placówkach protestują całe rady pedagogiczne. Ale tam, zgodnie z rozporządzeniem minister edukacji narodowej, egzaminy mogą przeprowadzać wszystkie osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne, nawet jeśli nie są zatrudnione w żadnej szkole lub placówce. Protestujących mają więc zastąpić katecheci, emeryci i wykładowcy, którzy często będą szkoleni w ostatniej chwili.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting