Dzieci z Kłodnicy doczekały się nowego przedszkola

451

Nowy budynek robi wrażenie. Dziś został oficjalnie oddany do użytku.

Wstęgę przecięła prezydent Sabina Nowosielska, dyrektor Agata Gabrysz oraz właściciel firmy będącej wykonawcą Ryszard Szejna.

– Mam nadzieję, że ten obiekt będzie wam jak najlepiej służył – mówiła prezydent Sabina Nowosielska. – Cała inwestycja nie była łatwa, ale udało się.

Nowy obiekt robi wrażenie. Korytarze i sale zostały pokryte specjalną wykładziną antypoślizgową. Sale są duże i przestronne. Na miejscu jest również kuchnia.

Jest tu miejsce dla blisko 100 przedszkolaków, którzy tymczasowo przebywają w innych placówkach. Uwagę przykuwają kolorowe malunki na ścianach. Efektowna jest także zewnętrzna elewacja budynku, gdzie pojawiły się urocze murale. Skrzaty, księżniczki, sówki i jaskółki z pewnością przypadną maluchom do gustu. Dopełnieniem będzie plac zabaw, gdzie dzieci będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu.

Przedszkole powstało przy ulicy Szymanowskiego, w tym samym miejscu gdzie znajdował się poprzedni budynek.

– Niespełniający norm obiekt został wyburzony i zastąpiony nowym i w pełni dostosowanym do obowiązujących przepisów – wyjaśnia Piotr Pękala, rzecznik prasowy prezydenta Kędzierzyna-Koźla. – W placówce wykorzystano nowoczesne i bezpieczne materiały oraz zastosowano innowacyjne rozwiązania. Solary zainstalowane na dachu pozwolą zaoszczędzić na opłatach za prąd. W środku zamontowano również windę. Inwestycja pochłonęła blisko 4,5 milionów złotych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting