Doradzaliśmy na temat nawożenia i bezpieczeństwa

607

W styczniu i lutym Grupa Azoty ZAK S.A. w partnerstwie z KRUS zorganizowała cykl spotkań dla przedstawicieli branży rolniczej.

Były to prelekcje na terenie jedenastu powiatów województwa opolskiego. Spotkania koncentrowały się na bieżących tematach i problemach, z którymi stykają się użytkownicy nawozów, między innymi doradzano w sprawie sposobów nawożenia i bezpiecznego stosowania środków chemicznych w uprawach. Wiele uwagi poświęcono propagowaniu zasad bezpiecznego życia i pracy w gospodarstwach wiejskich celem zmniejszenia wypadkowości w rolnictwie, a także nowym przepisom unijnym skierowanym dla branży rolnej.

Ostatnie seminarium odbyło się 22 lutego w Kietrzu z udziałem wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej, która podziękowała Grupie Azoty za wsparcie inicjatywy.

– Grupa Azoty o dobrym, bezpiecznym i efektywnym rolnictwie myśli w całym swoim procesie produkcji. Jest ona bardzo poważnym partnerem projektu, ponieważ oferuje merytorykę i zapewnia komfort przygotowania seminarium – komentowała Violetta Porowska. – Rolnicy zwracają uwagę na wsparcie instytucjonalne, oczekując dużej otwartości i bezpośredniego kontaktu. Dlatego inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem – dodała.

Seminaria zostały zorganizowane na podstawie Porozumienia Grupy Azoty ZAK S.A. z opolskim oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), podpisanego 21 stycznia 2019 roku.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting