Źródło: https://www.facebook.com/loza.szydercow.773

Czy w Ujeździe można spotkać duchy? Wielu twierdzi, że tak…

W internecie pojawił się film ze specjalnej kamery wspomagającej kierowców. Pojawiają się na nim tajemnicze postaci. Wielu wierzy, że to byty zza światów.

Chodzi o specjalny system Night Vision, który jest instalowany w najnowszych autach jednej z popularnych marek. Ma on poprawiać bezpieczeństwo kierowców i pieszych. W skrócie sygnalizuje on obecność i położenie ludzi oraz zwierząt, których ze względu na mrok prowadzący samochód może nie zauważyć na drodze albo poboczu.

W sieci pojawił się film, na którym możemy zobaczyć pojawiające się tajemnicze postacie. Został nagrany w okolicach Ujazdu, który leży na granicy gminy Kędzierzyn-Koźle. System ewidentnie wykrywa coś, czego nie widać ludzkim okiem. Ponadto zauważalne są tajemnicze znaki na niebie. Nagranie wywołuje wiele emocji, także wśród osób, które są bardzo sceptyczne co do zjawisk paranormalnych. Film widział i udostępnił w sieci m.in. Sławomir Wilkowski historyk amator, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Przypomina on, że okolice to teren niezwykle bogaty historycznie. Na przestrzeni tysiącleci doszło do wielu ciekawych wydarzeń historycznych począwszy od epoki kamienia poprzez epokę brązu i żelaza po wczesne średniowiecze. W wielu miejscach są pozostałości starożytnych osad, grodzisk i cmentarzysk. Miejsca te są najczęściej niewidoczne i nieoznaczone nawet przez rodzimych archeologów.

– Podczas badań, które prowadzę w oparciu m.in. o stare dokumenty pruskie czy też niemieckie oznaczam na swoich mapach te miejsca by ślad o nich nie zaginął – opowiada Wilkowski. – Spotykam się również z miejscową ludnością by pozyskiwać przydatne informacje. Podczas tych rozmów często słyszę historie mrożące krew w żyłach. Nie brakuje historii o zjawach i duchach. Te opowieści często traktują o dramatycznych zdarzeniach obyczajowych lub wojennych, a przekazywane z ust do ust, z pokolenia na pokolenie nie są nigdzie zapisywane, a ja staram się je dokumentować.

Jak dodaje nasz rozmówca, często są to opowieści o zjawach zmarłych tragicznie mieszkańców podczas rozmaitych wojen na przestrzeni wieków. – Można tutaj przytoczyć przykład relacji mieszkańców udokumentowaną przez m.in. niemiecką prasę o pogrzebie generała von Cosel, podczas którego ludzie widzieli na niebie zjawy jego żołnierzy – opowiada Sławomir Wilkowski.

W sieci można znaleźć informacje o tym, że systemy podobne do Night Vision wykorzystywane są przez osoby interesujące się zjawiskami paranormalnymi. W badaniach nad nimi powszechnie wykorzystywane są kamery o pełnym spektrum, co pozwala na uchwycenie obrazów w niewidocznych dla ludzkiego oka warunkach oświetleniowych. W tych falach świetlnych niewidzialnych dla ludzkich oczu można uchwycić anomalie paranormalne. Czy takowe występują w Ujeździe? Wielu w to wierzy…

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting