Czy radni dziś unieważnią konkurs na szefa ZOZ-u? Czy też powinien to zrobić zarząd powiatu?

892

Dzisiaj na godzinę 14.00 zwołano nadzwyczajną sesje Rady Powiatu związaną z odwołaniami dot. konkursu na stanowisko dyrektora szpitala.

Jak informowaliśmy wcześniej jeden z uczestników złożył wniosek o unieważnienie konkursu na dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Wśród radnych, którzy na sesji będą debatować nad ewentualnym unieważnieniem konkursu pojawia się wiele pytań:

– Czy prawnicy biorący udział w postępowaniu konkursowym w związku z sugerowanymi nieprawidłowościami powinni teraz wypowiadać się co do prawidłowości jego przeprowadzania?

– Czy w tej sytuacji opinie tych prawników mogą być wydanie obiektywnie dla radnych?

– Czy rada powiatu to odpowiedni organ do rozpatrywania wniosku o stwierdzenie nieważności konkursu ? Pojawia się wiele opinii , że ten wniosek powinien rozpatrywać Zarząd Powiatu.

– Czy nie należałoby poczekać aż służby prawne wojewody, które rozpoczęły postępowanie nadzorcze w związku z tym konkursem, badając zgodność uchwał o powołaniu komisji konkursowej z prawem, wydadzą werdykt? Z wnioskiem o rozpoznanie sprawy zwrócił się do wojewody kandydat składający odwołanie.

Czy w związku z tyloma wątpliwościami prawnymi i moralnymi ( jak konflikty interesów ) konkurs nie powinien być unieważniony i przeprowadzony ponownie w niewątpliwie prawidłowy sposób? Na pewno przemawia za tym prawo, które mówi jednoznacznie, że w przypadku pojawiających się wątpliwości, a nie twardych dowodów, należy postępowanie przeprowadzić ponownie tak, by wątpliwości wyeliminować.

Pamiętajmy, że mamy do czynienia z konkursem na stanowisko tak newralgiczne jak Dyrektor Szpitala powiatowego, powiatowej lecznicy, jednego z największych pracodawców w regionie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting