Czekają nas dzisiaj niezwykle atrakcyjne Dni Chemika

1101

Na scenie wystąpi m.in. zespół Myslovitz, będą też popularni polscy skoczkowie narciarscy i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczna edycja Dni Chemika odbędzie się 8 czerwca (sobota) przy Hali Azoty. O godzinie 10:00 wystartują uczestnicy siódmej edycji Biegu Azotowego, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 kilometrów. Poprowadzi ona wokół osiedla i szkoły. Udział w zawodach weźmie prawdopodobnie około 300 osób.
W samej Hali Azoty od rana odbywać się będą również zawody siatkarskie. Udział w nich wezmą drużyny złożone z pracowników różnych wydziałów Grupy Azoty ZAK S.A. oraz firm współpracujących.

Sam piknik rozpocznie się punktualnie w południe. Gośćmi imprezy będą znani i niezwykle lubiani polscy skoczkowie narciarscy: Stefan Hula, Jakub Wolny i Dawid Kubacki.
O 13.30 ruszy program dla dzieci. Poprowadzi go finalistka programu „Mam talent” Emilka Nowak. Jednocześnie będzie można skorzystać z warsztatów ekologicznych i chemicznych, będą również konkursy, strefa dla dzieci i miniprzedszkole.

Podczas pokazu „Jestem EKO” dzieci zostaną wprowadzone w świat ekologii. Dowiedzą się na czym polega recycling, co stało się z butelką coli, którą wypił i wyrzucił Mikołaj Kopernik oraz czym wyróżnia się reklamówka biodegradowalna. Będziemy mieli okazję posortować odpady, zaprzyjaźnić się z dżdżownicami i na własne oczy zobaczyć jaki mają wkład w produkcję kompostu. Ponadto dowiemy się czym jest i jak działa oczyszczalnia ścieków, a chętne osoby będą mogły zbudować jej domową wersję.

Natomiast podczas pokazu „Mały Chemik” dzieci będą mogły się przekonać m. in., jak stworzyć pianowego potwora oraz nieszkodliwego gluta. O potworach opowie student Potwornego Uniwersytetu. Z kolei w chemiczny świat wprowadzi nas malarz, który udowodni, że łącząc dwie bezbarwne substancje możemy otrzymać kolor. Stworzy tęczową wodę oraz widowisko z kolorowymi płomieniami.

Z kolei dla dorosłych przygotowane zostaną konkursy sceniczne, gotowanie na wielkiej patelni, teatr ognia i catering piknikowy.

O 17.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się Sonbird. Zespół tworzy czwórka przyjaciół z Ż̇ywca, którzy mimo młodego wieku potrafią pięknie opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Choć powstali zaledwie 3 lata temu, to zdąż̇yli już wystąpić m. in na Enea Spring Break Festival, Czad Festiwal, Slot Art Festival, a także u boku Wolf Alice, happysad, LemOn, Organka, Myslovitz, Kasi Kowalskiej, Margaret, Piotra Zioły, czy Buslava. Kilka miesięcy temu wydali swoją debiutancką płytę „Głodny”.

Po nich publiczności zaprezentuje się piosenkarka o pseudonimie Jula. Popularność przyniosły jej przeboje „Za każdym razem” i „Nie zatrzymasz mnie”. Na deser, czyli o godzinie 20.30 wystąpi Myslovitz. To polski zespół rockowy, założony w 1992 roku w Mysłowicach. Myslovitz kultywuje tradycję amerykańskich wykonawców rockowych lat 70. XX wieku, którzy nadawali zespołom nazwy swoich miast rodzinnych.

 

 

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting