Chciała wyłudzić 3,5 miliona złotych od byłego męża. Pójdzie za to do więzienia

50-letnia Irena S. z Kędzierzyna-Koźla trafi za kratki na 2 lata i 10 miesięcy. Z podobną karą muszą się liczyć jej kompanii.

Jak wynika z akt sprawy rozpatrywanej przez Sąd Okręgowy w Opolu, Irena S. z Kędzierzyna-Koźla rozstała się ze swoim mężem i weszła w ponowny związek małżeński z 47-letnim Dariuszem S. W jakiś sposób weszła jednak w posiadanie czeku podpisanego in blanco przez byłego męża.

Postanowiła z nowym mężem wykorzystać ten fakt i wyłudzić od niego ponad 3,5 miliona złotych. Czek wypełnił ich kompan Hubert B., a potem cała trójka przedstawiła go w gliwickim sądzie jako zabezpieczenie pożyczki, udzielonej przez brata Huberta B.

Na podstawie czeku uzyskali nakaz zapłaty od byłego męża Ireny S. ponad 3,5 miliona złotych wraz z odsetkami i kosztami procesu. Kiedy mężczyzna dowiedział się o wszystkim zgłosił organom ścigania zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu, która oskarżyła 50-letnią Irenę S., jej 47-letniego męża Dariusza S. oraz 48-letniego Huberta B. o usiłowanie oszustwa.

Sąd Okręgowy w Opolu skazał Irenę S. na 2 lata i 10 miesięcy więzienia, jej męża Dariusza S.na trzy lata, a Huberta S. na 2,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo muszą zapłacić grzywny w wysokości od 10 do 20 tysięcy złotych, a także 20 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanemu.

Wyrok nie jest prawomocny.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting