Chcę zadbać by prawo sprzyjało rozwojowi naszego miasta

695

Rozmowa z dr. Bogdanem Tomaszkiem, kandydatem PiS na senatora.

– Ostatnio rozmawialiśmy o tym w jakich sprawach może pomóc senator bezpośrednio mieszkańcom, a dziś chciałbym zapytać co pan jeśli zostanie senatorem chciałby osiągnąć w ramach stanowienia prawa do czego przede wszystkim parlamentarzyści są wybierani?

– Kiedy ostatnio byłem senatorem pracowałem w dwóch komisjach. Jedna była to komisja dostosowująca nasze prawo do unijnego, a druga to była komisja edukacji. Były to mi bliskie komisje z racji zawodowych zainteresowań. Wtedy przez moje ręce przeszło 19 ustaw. Poza tym chciałbym się zająć ochroną środowiska, co w naszym mieście jest znacznym problemem. Mówię tu o problemie pików benzenu, gdzie uważam że zmiana prawa dotyczącego ustalenia norm czy to godzinowych czy dobowych pozwoli na prawne uregulowanie tego problemu i skuteczną walkę z tymi pikami. Jestem za tym, żeby te przepisy nie były z założenia były sankcyjne, ale by wyposażyły inspektorów ochrony środowiska w instrumenty, które pomogłyby w rozwiązaniu problemu, a nie tylko myśleć o zamykaniu zakładów.

Drugą sprawą są porty. Uważam, że brak ustawy o portach rzecznych powoduje takie problemy z jakimi obecnie się borykamy w przypadku portu w Koźlu. Takie ustawy wspierałyby właścicieli portów w ich budowie czy modernizacji i funkcjonowaniu. Na zachodzie Europy takie sprawy są uregulowane prawnie i tam nie ma problemów co do funkcjonowania portów.

Tym sprawom chciałbym się poświęcić w senacie. Uważam, że są one na tyle ważne, że nasze miasto może tylko zyskać na tym.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting