Były menedżer Zaksy został aresztowany na 3 miesiące

680

Tomasz D. został aresztowany w Warszawie pod zarzutem przywłaszczenia ponad miliona złotych.

Do zatrzymania byłego menedżera Zaksy doszło w Walentynki. Okazało się, że przebywał tam od dłuższego czasu (wcześniej podejrzewano, że wyjechał za granicę).

Dzień później został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Opolu, a po przesłuchaniu trafił na posiedzenie aresztowe. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

– Tomasz D. usłyszał dwa zarzuty. Przywłaszczenia znacznych kwot pieniędzy na szkodę dwóch zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, które będą jednak wymagać weryfikacji. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Opolu zastosował wobec Tomasza D. tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące – poinformował prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Przypomnijmy, z kont bankowych belgijskiego przyjmującego, Sama Deroo oraz francuskiego rozgrywającego ZAKSY, Banjamina Toniuttiego zniknęło jakiś czas temu ponad milion złotych, które to pieniądze miał wpłacić – jako należności podatkowe – ówczesny menedżer kędzierzyńskiego klubu Tomasz D.

Tomasz D pełnił funkcję menadżera kędzierzyńskiego klubu w latach 2012-2018, a wcześniej był zawodnikiem Farta Kielce, gdzie zakończył karierę sportową.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting