Bus przyjedzie do wsi na telefon

973

Dzisiaj (poniedziałek 1 lipca) wchodzi w życie nowa umowa na transport autobusowy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Starostwo powiatowe już ponad tydzień temu podpisało umowę świadczenie usług w zakresie komunikacji zbiorowej. Było to konieczne ze względu na wycofanie się Arrivy. Nowy przewoźnik to GTV Bus, który wyjedzie na trasy już w poniedziałek. Umowa jest bardzo korzystna przede wszystkim dla podróżnych.

– Planujemy wprowadzić telebusa, czyli zamawianie busa przez telefon. Wtedy zobaczymy jakie będzie zapotrzebowanie, chodzi tu o kursy popołudniowe, czyli po godzinie 18 czy 20, które na tym terenie nie funkcjonowały od kilku lat – zaznacza. Telebus realizowany będzie tymczasowo.

GTV Bus przejmuje po Arrivie (firma złożyła w grudniu wypowiedzenie umowy) plac, bazę i pracowników. – Mamy doświadczenie w gminach Rudziniec, Blachownia, Konopiska, tam też przejęliśmy komunikację i dobrze nam to wychodzi. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będziemy rozbudowywać połączenia – mówi Krzysztof Zubeil.

W sumie jeździć u nas będzie 30 autobusów, a to wiąże się ze sporym nakładem pieniężnym, logistycznym, personalnym i czasowym. Całkowita wartość umowy, która będzie obowiązywała od 1 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku została wyliczona na 8 milionów 262 tysiące złotych. Ponad 5 milionów będzie pochodziło z wpływów z biletów oraz refundacji ulg z urzędu marszałkowskiego. Do tej kwoty samorządy będą musiały dopłacić 2 miliony 916 tysięcy złotych. Połowę niezbędnych środków wyłoży powiat kędzierzyńsko-kozielski, drugą podzielą między sobą gminy wiejskie w następujących proporcjach: Pawłowiczki 11,5 proc., Bierawa 10,5 proc., Cisek 10,5 proc., Reńska Wieś 10 proc., Polska Cerekiew 7,5 proc.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting