Będzie drugi internat w Kędzierzynie-Koźlu

928

W naszym mieście chce się uczyć coraz więcej młodych osób z terenu całego województwa.

Kędzierzyn-Koźle od zawsze przyciągał do siebie uczniów zainteresowanych nauką w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. To właśnie dla nich uruchomiono bursę. Z czasem przybyło chętnych do nauki także w innych placówkach edukacyjnych powiatu.

Dziś już wiadomo, że bursa przy ul. Piastowskiej jest za ciasna. Dlatego powiat uruchomi drugi internat. Powstanie w niewykorzystywanym skrzydle ZSŻŚ.

– Po remoncie internat będzie miał 32 komfortowe pokoje z łazienkami, dostępem do internetu dla 64 osób, znajdą się tam uczniowie spoza powiatu, którzy wybrali szkoły prowadzone przez nasz samorząd – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

Władze powiatu chcą także pomóc tym uczniom, którzy odczuwają skutki reformy edukacji.

– Bursa przy ulicy Piastowskiej zostanie trochę odciążona, a przypomnę, że czeka nas teraz podwójny rocznik – dodaje wicestarosta Józef Gisman.

Ponad setka uczniów to mieszkańcy innych powiatów i miast – strzeleckiego, krapkowickiego, ale w Kędzierzynie-Koźlu będą się też uczyli mieszkańcy Nysy, Bytomia, Kłodzka czy Raciborza. Przekonała ich dobra oferta edukacyjna oraz bogate zaplecze do nauki zawodu. Tylko nowe pracownie, które w ostatnim czasie zbudowano kosztowały około 5 mln zł. Są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce.

W internacie zaplanowano wykonanie szeregu prac budowlanych jak roboty rozbiórkowe, ziemne, murowe i izolacyjne, montaż stolarki otworowej, montaż dźwigu osobowego wraz z dociepleniem jego szybu, przebudowę instalacji elektrycznej, budowę niskoprądowych instalacji elektrycznych: systemu oddymiania i przewietrzania, monitoringu i alarmu oraz przebudowę i rozbudowę instalacji sanitarnych: kanalizacji, wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji, instalacji p.poż., centralnego ogrzewania oraz wentylacji. Inwestycję realizuje firma „RAJBUD” z Leśnicy. Wartość zadania po przetargu to 2 mln 726 tys. zł.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting