Będą kontrolowane upusty gazu w Sławięcicach

W poniedziałek rusza rozruch nowego gazociągu z Kędzierzyna do Tworogu.

Nowy gazociąg w ciągu kilkunastu dni ma zostać uruchomiony i sprawdzony pod kątem sprawności. Rozruch ma zostać przeprowadzony na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Tworóg. Prace będą prowadzone zgodnie z zapewnieniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

W trakcie procesu w rejonie Sławięcic mogą wystąpić kontrolowane upusty gazu lub powietrza powodujące hałas (odgłos świstu). To zjawisko nie stanowi żadnego zagrożenia dla mieszkańców.

Powstający 43-kilometrowy gazociąg będzie istotnym elementem gazowego Korytarz Północ-Południe, który połączy Terminal LNG w Świnoujściu oraz planowany gazociąg Baltic Pipe z południem Polski i przyszłymi interkonektorami na Słowację i Ukrainę.

Ten nowoczesny gazociąg o geostrategicznym znaczeniu będzie miał nie tylko wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale przyniesie też konkretne korzyści społecznościom lokalnym na terenach, przez które przebiega.

Gaz-System SA będzie rokrocznie odprowadzać podatek od nieruchomości w wysokości 2 proc. wartości budowanej infrastruktury przesyłowej zlokalizowanej na terenie danej gminy, na podstawie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting