Aż pięciu kierowców z Kędzierzyna-Koźla straciło prawo jazdy

894

Taki jest bilans ostatniego weekendu. Wszyscy za przekroczenie prędkości.

Bezpieczeństwo na ulicach Kędzierzyna-Koźla zostawia wiele do życzenia. Co roku na terenie powiatu dochodzi do kilkudziesięciu poważnych wypadków i ponad pół tysiąca kolizji. Jednym z głównych powodów jest nadmierna prędkość.

Dlatego policjanci skupiają szczególną uwagę na wyłapywaniu piratów drogowych. Ostatni weekend był dla nich pracowity, ale udało się wyeliminować pięciu użytkowników dróg, którzy mogli zagrażać innym.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę na ul. Głównej w Kędzierzynie-Koźlu. Około godziny 16:00 policjanci z ruchu drogowego, zauważyli audi, którego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 105 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, które jak się okazało miał dopiero od czterech miesięcy.

Pozostałe cztery prawa jazdy policjanci zatrzymali kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na Al. Armii Krajowej. Tam około godziny 16:30 funkcjonariusze zauważyli osobowego opla, który na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 106 km/h. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał dopiero od pół roku.

Tego samego dnia, około godziny 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Tym razem osobowym audi kierował 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna na drodze gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, jechał z prędkością133 km/h.

Godzinę później, prawo jazdy stracił 21-letni kierowca audi. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. Młodemu kierowcy zostały zatrzymane na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy, które jak się okazało miał od zaledwie dwóch miesięcy.

Piątego kierowcę, policjanci zatrzymali w niedzielę. Około godziny 9:00 mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Autem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości kierowcy otrzymali mandat karny i 10 punktów karnych. Zatrzymano im również prawo jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting