Atrakcja Wodnego oKKa czekają na mieszkańców

953

Od sobotniego południa czynny jest kompleks basenowy na osiedlu Azoty.

Sabina Nowosielska jako pierwsza zjechała rurą o długości blisko 50 metrów wprost do basenu rekreacyjnego. Po niej zrobili to wiceprezydenci Wojciech Jagiełło oraz Artur Maruszczak. – Wodne oKKo uważamy za otwarte – ogłosili w wodzie pani prezydent i jej zastępcy.

Obiekt robi wrażenie, chociaż pierwsze co rzuca się w oczy to stosunkowo niewielkie wymiary basenów. Pływacki ma tylko trzy tory, ale zdaniem władz miasta to optymalna wielkość biorąc pod uwagę fakt, że do dyspozycji jest jeszcze pływalnia miejska na alei Jana Pawła II.

Jednorazowo w części zewnętrznej będzie mogło wypoczywać 300 osób. Poza basenem pływackim jest jeszcze niecka rekreacyjna, trzy jacuzzi, brodzik, karabiny wodny i dodatkowy basen przelewowy, którym będzie można wypłynąć na zewnątrz. Dużą atrakcją będzie także rura zjazdowa.

Duże wrażenie robi także zespół saun wraz z grotą lodową. Cały obiekt jest bardzo nowoczesny, kosztował blisko 40 milionów złotych.

Standardowy bilet godzinny do części rekreacyjnej kosztuje 14 zł, a ulgowy 10 zł. Bilet rodzinny kosztuje z kolei 9 zł. Strefa saun kosztuje 12 zł i 16 zł za godzinę. Bilet całodniowy do wszystkich stref kosztuje 45 zł (rodzinne i ulgowe po 30 zł).

Budowa Wodnego oKKa przedłużyła się o dwa lata ze względu na problemy z pierwszym wykonawcą. Początkowo obiekt miał kosztować nieco ponad 20 milionów zł, ale koszty inwestycji mocno podrożały.

Latem otwarto część zewnętrzną, gdzie znajduje się basen rekreacyjny, trzytorowa zjeżdżalnia i brodzik.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting