Arrivederci Andrea

910

Andrea Gardini wraca do Włoch! Trener ZAKSY po dwóch latach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu zdecydował, że opuści nasze miasto, nie przedłuży kontraktu z ZAKSĄ i wróci do ojczyzny.

Dla Andrei Gardiniego ostatni sezon był jak brylant w jego sygnecie. ZAKSA pod dowództwem „Gardo” zdobyła wszystkie najważniejsze trofea w polskiej siatkówce i zagrała w Final Four Ligi Mistrzów. Włoch u szczytu swojej trenerskiej kariery postanowił jednak, że nie będzie ciągnął dalej tego wózka. Gardini otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu od prezesa Sebastiana Świderskiego, ale miał też na biurku kilka innych ofert. W końcu, w ostatnią niedzielę, zdecydował, że jednak wróci do Włoch. „Gardo” postanowił usiąść na ławce beniaminka włoskiej Serie A– Piacenzy. Będzie to dla niego na pewno nowe wyzwanie, a poza tym jak sam mówi, z powodów rodzinnych nie chciał już dłużej mieszkać poza ojczyzną.

Władze ZAKSY w wydanym komunikacie podziękowały włoskiemu trenerowi za pracę, która w ostatnim sezonie przyniosła tak wiele sukcesów.

– Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata. Bardzo dziękuję mu za współpracę i życzę dalszych sukcesów zawodowych – skwitował tę sytuację prezes Świderski, który ma teraz nowy kłopot na głowie.

Mistrz polski został bez trenera! Kto zastąpi Gardiniego? Już tydzień temu, podsumowując osiągnięcia ZAKSY w zakończonym nie dawno sezonie 2018/19, pisaliśmy o tym, że Włoch nie pali się do przedłużenia kontraktu. Wtedy też, jako pierwsi, zdradziliśmy, że ZAKSA jest blisko porozumienia ze… Stephane Antigą, który mimo zdobycia wicemistrzostwa Polski z ONICO, już na początku roku, został poinformowany przez klub, że jego czas w Warszawie minął. Antiga nie chce potwierdzić, że jest dogadany z ZAKSĄ, ale też nie dementuje naszej informacji.

– Mam kilka interesujących propozycji – przyznał portalowi sport.pl Francuz. Czy ta z Kędzierzyna jest najciekawsza? Dowiemy się do końca tego tygodnia, bo Antiga dał sobie tyle czasu na ogłoszenie decyzji.

fot. zaksa.pl

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting