Ale absurd! Kupili donice za 30 tys. zl!

Ale absurd! Kupili donice za 30 tys. zl!

801

Horrendalne wydatki na kwiatki stają się znakiem rozpoznawczym rządów prezydent Sabiny Nowosielskiej.

Nie pozostanie nam po jej rządach ani jeden ściągnięty do Kędzierzyna-Koźla inwestor, który stworzyłby atrakcyjne miejsca pracy. Nie pozostanie po niej wiele więcej, jak wyludnione i opustoszałe z przechodniów Śródmieście, ale pozostanie pamięć, że wydatki na obsadzanie miejskich rond roślinami ozdobnymi były rekordowe (na to przy wiadukcie od strony ulicy Kozielskiej Nowosielska przeznaczyła niemal sto tysięcy złotych, na rondo Solidarności kolejne 50 tys. zł). Teraz dochodzi do tego kolejny absurd.

Nowe donice, które stoją na al. Jana Pawła II od początku budzą kontrowersje. Na początku dotyczyły one jednak nietypowego wyglądu klombów. Są one bowiem wykonane z metalu, na dodatek specjalnie „pordzewionego”, co wygląda – powiedzmy – kontrowersyjnie, choć ma zapewnić większą trwałość.

Okazuje się jednak, że względy estetyczne to nie jedyny powód do zgrzytania zębami. Pięć klombów władze miasta zakupiły bowiem za… 30 tys. zł. Oznacza to, że każda z donic kosztowała sześć tysięcy złotych, czyli – biorąc rzecz na zdrowy rozum – dużo za dużo.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting