187 osób przebywa w kwarantannie na terenie powiatu kędzierzyńskiego

Blisko połowa z nich to osoby, które wróciły w ciągu ostatniego tygodnia zza granicy. One także muszą poddać się obowiązkowi dwutygodniowego odosobnienia.

Przez weekend nie stwierdzono kolejnego zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Nadal są to dwie osoby. Jednocześnie aż 187 osób przebywa na obowiązkowej kwarantannie. Blisko połowa z nich to mieszkańcy powiatu, którzy w ostatnim czasie wrócili zza granicy.

Jak donoszą samorządowcy, a także policja, bywają pojedyncze problemy z trzymaniem reżimu epidemiologicznego przez te osoby, ale zdecydowana większość traktuje go bardzo poważnie. Osoby poddane kwarantannie skarżą się przede wszystkim na brak możliwości wyjścia do sklepu, problemy z wyprowadzaniem czworonogów oraz na… nudę.

Jednocześnie ponad 30 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. W niedzielę odnotowano jeden kolejny przypadek zakażenia w regionie. To już jedenasta osoba z województwa opolskiego. To mężczyzna w sile wieku z powiatu nyskiego, który wrócił z Hiszpanii. Tam miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Mężczyzna jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Przebywa na kwarantannie domowej.

Z danych na ten weekend wynika, że na Opolszczyźnie 26 osób było hospitalizowanych, 344 poddano kwarantannie, a 995 objętych nadzorem epidemiologicznym. W kozielskim szpitalu zakaźnym przebywa 14 osób. Nie ma wśród nich dzieci.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting